+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Meslekler hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Meslekler hakkında bilgiler
  Meslekler hakkında bana çok kısa bir şekilde bilgi verirseniz memnun olurum. Meslek sahibi olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor. Her meslek için ayrı bir eğitim gerekiyor mu bana meslekler konusunda çok acil bilgi gerekiyor umarım bana bu konuda yardımcı olursunuz. 2. Asel
  Bayan Üye

  Meslekler hakkında bilgiler

  Meslekler hakkında bilgi  Meslek Nedir?

  Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için icra ettiği ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışma, bilgi birikimi, seçilen mesleğe bağlı olarak yetenek geliştirmeyi gerektiren ve tüm bu sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır.

  Genellikle her meslek o mesleğin etik değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar nezdinde tanınmasını sağlayan profesyonel kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. Biz de resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Meslek insanların yaşamlarını sürdürebilmek için yaptıkları iştir. Bir meslek sahibi olmak için yoğun bir eğitim almak gerekiyor . Her meslek için ayrı bir eğitim gerekmektedir. insanların meslek sahibi olmaları için üniversitelerde , halk eğitimde ve akşam sanat okullarında eğitim verilmektedir. Ülkemizde resmi 600 meslek çeşidi bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder