+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda İşletme enformatiği bölümü hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İşletme enformatiği bölümü hakkında bilgi
  İşletme enformatiği bölümü hakkında bilgi verirseniz memnun olurum 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İşletme Enformatiği Bölümü – Mesleği hakkında bilgiler: İşletme Enformatiği bölümü, ticari işletmelerin sorunlarının daha kolay çözülebilmesi için bilgisayarın hangi alanlarda kullanılacağına yönelik, işletme içinde gerekli bilgi akışının düzenlenmesi, bilgi işlem yoluyla işlenmesi yönetime yararlı hale getirilmesi için gerekli yazılım ve donanım bilgisinin verildiği, uygulandığı bir alandır.

  Çalışma Alanları

  İşletme Enformatiği, kurumlarda bilgi işlem sistemlerinin analizi, gerçekleştirilmesi, planlanması, değerlendirilmesi ve kullanılması gibi konuları kapsar. Bilgisayar destekli üretim, planlama, sipariş, malzeme teorileri, zaman planlaması, üretim kontrolü, işletme verilerinin işlenmesi ve dağıtımında kullanılması genel faaliyet alanlarıdır.
  İşletme ve İktisat bölümü mezunlarının çalıştığı her alanda görev alabilirler. Çeşitli kamu kuruluşlarının ve özel kuruluşların bilgi sistemlerinin kurulması hizmetlerinde, donanım ve iletişim sistemlerinin pazarlanmasında kullanıcıların karşılaştıkları problemlerin çözümünde görev alabilirler. İşletme iktisadı alanında bilgili, geniş kapsamlı enformatik ve işletme enformatiği bilgisine sahip olan mezunların, oldukça iyi şartlarda iş bulma şansları yüksektir.


  Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

  İşletmelerde bilgisayar kullanımı arttıkça bölüm mezunlarına olan talep de artmaktadır.

  Mesleğin gerektirdiği özellikler:

  Sayısal düşünme yeteneğine sahip olması
  Ekonomiye, sosyal bilimlere, matematiğe ve bilgisayara ilgi duyması
  Planlama ve uygulama yeteneğine sahip olması
  İş birliğine açık olması
  Sorumluluk duygusuna sahip olması
  İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi gerekir.
+ Yorum Gönder