+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Telefonun mucidi olan alexander graham bell hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Telefonun mucidi olan alexander graham bell hakkında kısa bilgi
  Telefonun mucidi olan alexander graham bell hakkında kısa bilgi vermenizi istiyorum Umarım bana yardımcı olursunuz. Telefonu icat eden Alexander Graham bel ne iş ile ilgilenirdi bana bilgi verirseniz sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Telefonun mucidi olan alexander graham bell hakkında kısa bilgi

  Alexander graham bell hakkında bilgi  Alexander Graham Bell (3 Mart 1847 – 2 Ağustos 1922) İskoçya asıllı ABD'li bilimadamı, mucit ve sanayici. Telefonu icat eden kişi olarak tanınır.

  Telefonun patentini 7 Mart 1876'da aldı. İlk telefon şirketi olan Bell Telefon Şirketi'ni 1877'de kurdu. Bell Telefon Şirketi bugün ABD'nin en büyük şirketlerinden biridir. Ayrıca kendi geliştirdiği fonograf için bir, hava araçları için beş, hidrouçaklar için dört ve selenyum piller için de iki patenti vardır.

  Babası kendini sağır ve dilsiz insanların sorunlarıyla uğraşmaya adamıştı. Bu nedenle Bell, küçük yaştan itibaren, daha sonradan çok işine yarayacak olan ses bilgisi konusunda epey bilgiye sahip oldu. Bell de kendini, sağır öğrencilerin, dolaylı olarak da olsa, seslerin dünyasını kavramaları ve yaşamalarına adadı ve ilk olarak Boston'daki Sağır ve Dilsizler Okulunda çalışmaya başladı.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Telefonu icat eden Alexander Graham bell norveçlidir. Babası norveçte sağır ve dilsizler okulunda öğretmendi kendisi de babasına yardım ederdi. Bir gün ses dalgaları üzerine araştırma yaparken telefonu icat etmiştir. Bell 1876 yılında telefonu icat etmiş bir yıl sonra Amerikada telefon şirketi kurmuştur.
+ Yorum Gönder


graham bell hakkında kısa bilgi,  alexander graham bell hayatı ingilizce olarak,  alexander graham bell kısaca hayatı ingilizce,  telefonu icat eden kişi hakkında kısa bilgi