+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Peyzaj mimarlığı bölümü hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peyzaj mimarlığı bölümü hakkında bilgi
  Peyzaj mimarlığı bölümü hakkında bilgi verebilir misiniz? Peyzaj mimarlığı bölümü okumak istiyorum bu bölümü okumak için ne yapmam gerekir bana bu konuda acil bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye


  Peyzaj mimarlığı bölümü hakkında bilgi hakkında bilgi


  Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Peyzaj Mimarlığı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Peyzaj Mimarlığı Bölümü – Mesleği hakkında bilgiler :

  Peyzaj Mimarlığı Bölümü Tanıtımı:

  İnsanın doğal çevresinin bilinçli bir biçimde, insanlar için yararlı ve estetik özelleri olan bir çevre halinde düzenlenmesi konusunda çalışacak insan gücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırmalar yapmaktadır. Peyzaj mimarlığı alanında yetişen ziraat mühendisi doğal çevreyi bozmadan, insan ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için planlar yapar, bir kentte parkların, bahçelerin tarım alanlarının, yol ve binaların nerelere yerleştirileceği konusunda incelemeler yapar. Peyzaj mimarları genellikle belediyelerde ve toplu konut yapan inşaat şirketlerinde görev alabilirler.

  Programın Amacı: Peyzaj mimarlığı programının amacı, insanın doğal çevresinin bilinçli bir biçimde, insanlar için yararlı ve estetik özellikleri olan bir çevre halinde düzenlenmesi konusunda çalışacak insangücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırmalar yapmaktır.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Peyzaj mimarlığı programında fizik, kimya, zooloji, botanik, jeoloji, meteoroloji, peyzaj mimarisi teme ilkeleri, perspektif model çizme tekniği, süs bitkileri üretim tekniği, şehir ve bölge planlamanın temel ilkeleri, peyzaj ekolojisi, kırsal çevre sorunları, ağaçlandırma, bitki sosyolojisi gibi dersler okutulmaktadır.  : Amerika Birleşik Devletleri, en az lise mezunu 50 Bin İşçi Alacak.Maaşlar en az 4 Bin Dolar.Ayrıntılar ve Başvuru Formu İçin Tıklayın


  Gereken Nitelikler: Peyzaj mimarlığı alanında çalışmak isteyen bir kimsenin normalin üzerinde bir genel akademik yetenek dışında şekil-uzay yeteneğine ve estetik görüşe sahip, biyolojiye ilgili ve tabiatı seven bir kimse olması gerekir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Peyzaj mimarlığı programını bitirenlere “Ziraat Mühendisi” ünvanı verilir ve diplomada bölümün adı belirtilir. Peyzaj mimarlığı alanında yetişen ziraat mühendisi doğal çevreyi bozmadan, insan ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için planlar yapar, bir kentte parkların, bahçelerin, tarım alanlarının, yol ve binaların nerelere yerleştirilmesi gerektiği konusunda incelemelerde bulunur.

  Çalışma Alanları: Peyzaj mimarlığı genellikle belediyelerde ve toplu konut yapan inşaat şirketlerinde görev alabilirler.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Peyzaj mimarlığı bölümü okumak isteyenler okumak istedikleri üniversitenin puanını üniversite sınavına girerek kazanmaları gerekir. Bu bölümü kazandıktan sonra üniversitenin dört yıllık bölümünü okuyarak peyzaj mimarı olabilirler. Peyzaj mimarlığı bölümünden mezun olanlar bitkileri estetik olacak şekilde ekmek ve çevre düzenlemesi yapmak ile görevlidirler.
+ Yorum Gönder