+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Şair sabit ince hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Şair sabit ince hakkında bilgi
  Şair sabit ince hakkında bilgi verebilirmisiniz. mesela Sabit ince tam olarak kaç yılında ve nerede dünyaya gelmiştir. veya Sabit ince tam olarak ne gibi bir öneme sahiptir son olaraka Sabit incenin eserlerinden bir kaç tanesine örnek alabilir miyim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Şair sabit ince hakkında genel bilgi

  Sabit İnce Kayserili şair, yazar ve gazetecidir. 1954 yılında Nevşehir- Kozaklı'nın Gerce köyünde doğdu. İlkokul eğitimini doğduğu köyde, ortaokulu Kozaklı'da ve lise eğitimini Kayseri Ticaret Lisesi'nde tamamladı. 1976 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Çeşitli özel sektör kuruluşlarında muhtelif görevlerde bulundu. Bizim Anadolu, Tercüman, Hergün ve Türkiye gazetelerinde yazar, muhabir ve istihbarat şefliği görevlerinde bulundu. Töre ve Devlet dergilerinde yazılar yazdı. Kayseri de yayınlanan " Kayseri Şairler Antolojisi" ve Adana'da yayınlanan "Ozanlar Güldeste Şairler Antolojisi"'ne katıldı. Genel merkezi Kayseri'de bulunan ANASAM - Anadolu İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği'ni kurdu ve genel başkanlığını yürüttü.Eski adı Kayseri Halk Şairleri Kültür Derneği olan Anadolu şairler, Yazarlar, Ozanlar Birliğinin Onursal Başkanlığına 2006 yılı genel kurulunda seçildi. Halen, Kayseri Hakimiyet adlı gazetede İnce Zımbalar başlığı ile köşe yazıları yazmakta, aynı zamanda sahibi de olduğu Anasam bülteni ve Anadolu Sevdası adlı aylık edebiyat kültür sanat dergilerinin yayın yönetmenliğini ve Kayseri'de günlük ofset Kayseri Deniz Postası gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yapıtlarında, sevgi, toplum, din, adalet gibi temaları işlemiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  sabit ince genel olarak bir çok türde eser veren biri olmasına rağmen genel olarak şair kimliği ile tanına biridir. bunun dışında bilindiği gibi sabit ince nevşehir de dünyaya gelmiş ayrıca eğitimden daha sonrada pek çok özel kuruluşlar da görev almıştır.
+ Yorum Gönder