+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Yusuf islam hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yusuf islam hakkında bilgi
  Yusuf islam hakkında kısaca bilgi verirseniz memnun olurum Umarım bana yardımcı olursunuz. Yusuf islam nasıl b,r yaşam sürmüştür bana Yusuf islam ve hayatı konusunda acil bilgi gerekiyor bana Yusuf islamın hayatı konusunda acil bilgi verebilir misiniz?Umarım bana yardımcı olursunuz. 2. Asel
  Bayan Üye

  Yusuf islam hakkında genel bilgi

  1948'de doğmuş, Rum bir babanın ve İsveçli bir annenin üçüncü çocuğu olan Cat Stevens'ın asıl adı Steven Demetre Georgiou'dur.

  Babası Yunan Ortodoksu olmasına rağmen Steven bir Katolik okuluna gitti. 8 yaşındayken annesi babası boşandı, bir süre beraber yaşadılarsa annesi oğlunu alıp İsveç'e döndü. 16 yaşındayken okulu bıraktı, daha sonra Sanat Okulu'na girdi ama oradan da ayrıldı.

  İlk hit parçasını ve albümünü 18 yaşındayken yaptı. " I Love my Dog" şarkısı Cat Stevens'ın doğuşu anlamına geliyordu. 1966 yılında Matthew and Son albümünü piyasaya sürdü. Bu dönemde Cat Stevens ismini aldı. 1967'de yayımlanan New Masters albümü fazla tutulmadı, bu albüm sonradan birçok kişi tarafından yorumlanan The First Cut Is the Deepest parçasıyla hatırlanır.

  1968'ların başında 19 yaşındayken Stevens tüberküloza yakalandı. Aylarca hastanede yattığından müziğe tekrar dönmesi 1970'i buldu.

  1970'de yayımladığı folk müzik temeline oturtulmuş, önceki albümlerinden de biraz farklı sayılan Mona Bone Jakon yayımladı. Bu albümde o dönemki aşkı Patti D'Arbanville için yazılmış (daha sonra bir klasik halini alan) " Lady D'Arbanville" parçası da yer alır. Cat Stevens, 1970'in ikinci yarısında yayımladığı uluslar arası bir başarı yakalayan Tea for the Tillerman albümüyle yoluna devam etti. Wild World parçası bu albümdeki en beğenilen ve popüler parça oldu.

  Kendine has bir müzik oluşturan Stevens 1971'de çıkardığı Teaser and the Firecat albümüyle başarının tadını çıkarmaya devam etti. Bu albümde "Peace Train", "Morning Has Broken" ve "Moonshadow" gibi birçok hit parça yer alıyordu.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Yusuf İslam rum ve ortadoks mezhebinden olan bir baba ile isveçli bir annenin oğludur. Yusuf islam sekiz yaşındayken annesi ile babası boşanmış ve annesi ile isveçe yerleşmiş. Yusuf islam katolik okulunda eğitim görmüştür. Yusuf islam ilk parçasını 18 yaşında yapmıştır. 19 yaşındayken tüberküloz olmuştur.
+ Yorum Gönder