+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Akut hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akut hakkında bilgi
  Akut hakkında bilgi vermenizi istiyorum. Akut ne zaman kurulmuştur. Akutun görevleri nelerdir bana akut konusunda acil bilgi gerekiyor bana akut hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Asel
  Bayan Üye

  Akut hakkında genel bilgi  akut görevleri


  Deprem felaketleri başta olmak üzere her türlü doğal felakette insanımızın yardımına koşan dernek olan AKUT hakkında neler biliyorsunuz melekler ?
  AKUT, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşan, bunu yaparken eğitimli, disiplinli, standartları yüksek ekip ve ekipmanlar kullanan, toplumu bilgilendiren, eğiten, siyaset ile uğraşmayan, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil toplum kuruluşudur.

  Temel görevi, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşmaktır.

  AKUT (Arama Kurtarma Derneği), mağaralarda, dağlarda veya diğer yerlerde, doğal afetlerde kaybolanların aranması ve bu koşullarda kaza geçirenlerin kurtarılması için etkinlik gösteren bir dernektir.

  1996 yılında kurulmuş olan dernek, kamu yararına çalışan bir dernek olup, gönüllülük ilkesi ile çalışmaktadır.

  Türkiye'de, özellikle dağcılık sporunda kaza geçiren veya kaybolanların arama ve kurtarılmaları konusunda uzmanlaşmış bir kurumun bulunmamasından kaynaklanan boşluğun doldurulması derneğin ana kuruluş amacıdır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Akut 14 Mayıs 1996 yılında istanbulda kurtulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Akut deprem, sel, erozyon vb felaketlerde insanlara yardım etmek amacı ile kurulmuştur. Zor durumda kalmış tüm insanlara yardımda bulunmaktadır. Akut arama ve kurtarma derneğidir. Doğal afetlerde kaybolan insanları arayarak kurtarmaya çalışır.
+ Yorum Gönder


akut hakkında bilgi