+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Geri dönüşüm hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Geri dönüşüm hakkında bilgi
  Geri dönüşüm nedir hakkında bilgi vermenizi istiyorum. Geri dönüşüm ile ne yapılır geri dönüşüm ne gibi yararlar sağlar bana geri dönüşümün özellikleri konusunda bilgi gerekmektedir ban abu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Ayşe
  Yeni Üye

  Geri dönüşüm nedir genel bilgi

  Evlerimizin önündeki çöp bidonları, akşamları çöp kamyonları ile toplandıktan sonra nereye götürülüyor ya da nasıl yok ediliyor hiç düşündünüz mü? Gelin birlikte şu an bazı şehirlerimizde uygulanmaya başlanan ‘Geri Dönüşüm Projesi’ hakkında bilgi edinelim. Bu yazıyı okuduktan sonra çöplerin işe yaradıklarını ve hatta ekonomiye katkı sağladıklarını öğrenerek, şaşıracaksınız.  Kentler ve içinde barındırdığı nüfus büyüdükçe çöp sorunu da giderek artıyor. Zamanla kentlerin büyümesi, günlük yaşamda üretilen çöpün yok edilmesine ilişkin şu sorunları ortaya çıkarıyor:

  - Toplama

  - Depolanma


  - Yok edilme


  Çevre korumacıların çöp konusuna ağırlık vermesi; halkın da evlerde atılan çöplerin yok ediliş biçimiyle ilgilenmesine sebep olmuştur. Aynı zamanda yerel yönetimler de çöplerin atılabileceği arazi bulmakta zorlanmaktadır. Çoğu ülkede eskiden uygulanan açık çöplük sistemi yetersiz olduğu, kötü bir görünüm verdiği, ekonomik olmadığı ve tehlike yarattığı için bırakılmıştır. Ülkemizde de son zamanlarda Geri Dönüşüm Dönüştürme projeleri gündeme gelmektedir. Peki, geri dönüşüm işlemi nasıl yapılmaktadır? Gelin, birlikte öğrenelim.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Evlerimizde bulunan artık malzemelerin biriktirilerek yeniden üretime gönderilmesine geri dönüşüm denmektedir. Geri dönüşüm ile ham maddeye duyulan ihtiyaç azalmakta ve doğa korunmaktadır. Geri dönüşüme herkes destek olabilir evlerinizde bulunan kutuları ve ambalajları uygun şekilde saklayarak geri dönüşüme yollayarak geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.
+ Yorum Gönder