+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Tarihi eser nedir özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tarihi eser nedir özellikleri nelerdir
  Tarihi eser nedir özellikleri nelerdir? Tarihi eserler nasıl yapılmıştır hangi tarihlerden kalmıştır tarihi eserlerin hangi tarihlerden kaldığı nasıl öğrenilir bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? 2. Asel
  Bayan Üye

  Tarihi eser nedir özellikleri nelerdir

  Tarihi eser nedir özellikleri hakkında bilgi

  Tarihi eserler geçmişten günümüze ulaşan, ait olduğu dönemin izlerini, kültürünü, yaşam tarzını yansıtan eserlerdir. Bir eserin tarihi eser olarak adlandırılabilmesi için ille de sanat kaygısı ile yapılmış olması gerekmez. Sanat eserlerinin sanatçısı belli olmakla birlikte çoğu tarihi eserin yapanı, sanatçısı belli değildir. Tarihi eserler geçmişte yaşamış insanların dinleri, kültürleri hakkında eşsiz bilgiler sunar.
 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Tarihi Eser Nedir

  Tarihi Eser:
  Tarihi eserler, geçmiş uygarlıklardan bugüne kadar kalan din, bilim, düşünce, sanat, edebiyat ve mimari gibi alanlarda ortaya konan eserlerdir. Örnek: Camiler, kiliseler, hamamlar, kervansaraylar vb.

 4. Gülşen
  Devamlı Üye
  Tarihi esreler eski uygarlıklardan kalmışlardır. Tarihi eserler arkeolojik kazılar sırasında bulunur ve incelemeden geçtikten sonra müzelere gönderilirler. Tarihi eserlerin hangi tarihte yapıldığı incelemeler sonrasında anlaşılmaktadır.

+ Yorum Gönder


tarihi eser nedir özellikleri nelerdir,  tarihi eser nedir ve özellikleri,  tarihi eserlerin özellikleri,  tarihi eserlerinin özellikleri,  sanat eseri ve tarihi eserin özellikleri,  tarihi eserlerin ozellikleri