+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Cin nedir özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cin nedir özellikleri nelerdir
  Cin nedir özellikleri nelerdir? Cinlerden kuranı kerimde söz edilmiş midir. Cinler nasıl varlıklar olarak anlatılmışlardır hangi amaç ile yaratılmışlardı bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Cin nedir özellikleri hakkında bilgiler..

  Cinler hacmi ve kütlesi olmayan, bu alemde bir başka boyutta bulunan (yaşayan) varlıklardır. Halk dilinde Cin erkek Peri de kadın olarak düşünülür. Gerçekte de durum farklı değildir. Cinler de erkekli dişili bir yaşam sürerler; doğarlar, yaşarlar, ürerler ve ölürler. İnançları ve idealleri vardır.“CİN” adı geçtiği zaman, genelde hepimizin içine düştüğü büyük bir yanılgı vardır!.. Hemen aklımıza, kısa boylu, ayakları ters, kulakları uzunca, gözbebekleri dikine, seri hareket edebilen, her kılıkta görünebilen varlıklar gelir… Ya da beyninde belirli bozuklukları olan kişilerin görmüş olduğu halusünasyonlar.Kuran-ı Kerim’de bildirildiği gibi cinler dumansız ateşten yaratılmıştır. Diğer bir deyişle bir enerji birikimidir. Yani şöyle tanımlayabiliriz.Cinler hacmi ve kütlesi olmayan, bu alemde bir başka boyutta bulunan (yaşayan) varlıklardır.
 3. Ziyaretçi
  Evet bu bedensiz varlıklar gerçekte vardır. Onlarla bizim aramızda bir enerji yoğunluğu farklılığı vardır, bu yüzden onları göremeyiz fakat onlar bizleri görebilirler. Hareket kabiliyetleri çok fazladır, istedikleri şekilde bazı insanlara gözükebilirler ;onlar da bizim gibi inaçları olan (Müslüman, Hıristiyan, şeytana ve ateşe tapan vs. )kabileler guruplar şeklinde yaşarlar. Yerler, içerler, ibadet ederler. İnançsızları, alkolikleri, cinsel sapıklıkları olanlar vardır; düşünün ki insanın emrinde olan her şeyden onlarda nasibini almaktadır. İnsan olarak onlardan farkımız üstünlüğümüz irademizdir, mantığımızdır:burası çok önemli dikkat edilmesi lazım iradeye. Genelde insanları bilinç altına girerek etkilerler.
 4. Gülşen
  Devamlı Üye
  Cin Allah tarafından yaratılmış varlıklardır. Cinler ateşten yaratılmış varlıklardır. Cinlerde aynı insanlar gibi ibadet etmeleri için yaratılmışlardır. Cinler küçük ve hızlı hareket edebilen varlıklardır. Şeytanda cinlerden sayılmaktadır. Şeytanda tıpkı cinler gibi ateşten yaratılmıştır.

+ Yorum Gönder