+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda japon balıkları ile ilgili bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  japon balıkları ile ilgili bilgiler
  japon balıkları ile ilgili bilgiler var ise verebilir misiniz. bunun dışında bana tam olarak japon balıklarının ne ile beslendikleri ve ne gibi özellikleri olduğu hakkında da bilgi verebilir misiniz. son olarak bana japon balıkların türleri hakkında da bilgi verebilir misiniz. 2. Asel
  Bayan Üye

  japon balıkları ile ilgili bilgiler

  Japon balıkları hakkında bilgiler


  Japon balığı, sazangiller ailesinden bir balık türü. Çarprazlama yöntemi ile farklı renklerde ve vücut yapısında çok çeşidi üretilmiştir. Japon balıkları soğuksuda yaşayabilirler. Bulundukları akvaryumlarda tek cins olarak besleniyorlarsa ısıtıcıya ihtiyaç yoktur. Su sıcaklığının 25 derecenin üstünde olması sağlıklarını olumsuz etkiler. Koi olarak adlandırılan türevleri havuzlarda 59 cm boy, 4.5 kg ağırlığa ulaşabilirler.

  Karnı şişince ters yüzen balık çeşitidir. Bu durumda kaynayan suda 3-4 yaprak ıspanağın haşlanıp akvaryuma atılarak tedavi uygulanır.

  Gerekli şartlar ve damızlıklar sağlanırsa akvaryumda üretilmesi mümkündür. Yumurta dökerek ürerler.Solungaç kapaklarının kenarı beyaz olursa bu erkektir. Yumurtlamaya hazır olan dişinin karnı şişer, erkeğin solungaç kapaklarında noktalar çıkar. Yumurta döken dişinin ardından erkek spermlerini boşaltır. Yumurtlama bittikten sonra eşler hemen başka akvaryuma alınmalıdır . Fakat japon balıkları üreme esnasında suyu bembeyaz yapar. Bu da üremenin gözlenmesi için olumsuz bir yöndür . Tankın dibine misket döşemek yumurtlamadan sonra çiftlerin kendi yumartalarını yememesi için uygulanan bir yöntemdir. Yumurtaların olduğu tanka uygun miktarda metilen mavisi eklenerek, havalandırma sürekli çalıştırılmalı yumurtaların mantarlaşmasına izin verilmemelidir. Çok küçük boyutlarda yumurtadan çıkan yavru balıkları büyütmek özen ve tecrübe ister.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Japon balıkları bilindiği gibi genel olarak akvaryumlar da kullanılan bir balık türüdür. bunun dışında bu balık türü bilindiği gibi zazangiller familyasından gelmektedir. son olarak Japon balıklarının bir çok türü bilindiği gibi soğuk sularda da yaşayabilmektedir.
+ Yorum Gönder