+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Eskişehir hakkında genel bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eskişehir hakkında genel bilgiler
  Eskişehir hakkında genel bilgiler verebilir misiniz. Eskişehir hangi bölgede yer alır iklim özellikleri nelerdir Bana Eskişehir konusunda çok acil bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Eskişehir hakkında genel bilgiler

  Eskişehir hakkında bilgiler

  İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulan Eskişehir Türkiye'nin en önemli yol kavşaklarından birisidir.

  Yunus Emre, Nasrettin Hoca gibi tarihi kişileri yetiştiren Eskişehir Lületaşı, çeşitli haslıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlüdür.

  Eskişehir kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri, mutfağı ve alışveriş olanakları ile önemli bir turizm çekim merkezi olmayı hedeflemektedir.

  Eskişehir'de (Doryleaum) ilk yerleşim M.Ö.3500 yıllarına dayanır. Şehir Hititlerin, Friglerin, Perslerin, Romalıların, Bizanslıların, Selçukluların ve Osmanlıların hakimiyetine geçmiştir.

  Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi'nde olduğundan karasal iklime sahiptir. Yazları sıcak ve kurak,kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Eskişehir iç anadolu bölgesinde yer almaktadır. Frigyalılar tarafından kurulan şehir porsuk nehri kıyısındadır. Eskişehirde kara iklimi hüküm sürmektedir. Yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve yağışlı geçirmektedir. Eskişehir doğal güzellikleri ve mutfak kültürü ile ilgi çeken bir kenttir.
+ Yorum Gönder