+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Pasif içiciliği açıklayınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Pasif içiciliği açıklayınız
  Pasif içiciliği açıklayınız? Pasif içiciliğin ne gibi zararları vardır bana pasif içicilik konusunda çok acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Pasif içiliğin insan sağlığında yarattığı olumsuzluklar konusunda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Pasif içiciliği açıklayınız


  Pasif içiciliği açıklayınız kısaca bilgi
  Sigara üzerine yapılan araştırmalara, yeni bir zararı ortaya çıkıyor. 1500 genç üzerinde yapılan araştırmada, pasif içiciliğin işitme kaybına ve orta kulak iltihabına neden olduğu görüldü.

  Pasif içiciliğin en az sigara kullanımı kadar zaralı olduğunu belirten uzmanlar, her yıl pasif içicilikten 165′ çocuk yaklaşık 600 bine yakın insanın öldüğü belirtiliyor. Amerika Birleşik Devletleri’ nin yaptığı son araştırmada pasif içiciliğin duyma kaybını oldukça arttırdığını söylüyor. 15 ile 19 yaşları arasında 1500 gençle yapılan araştırmada her zaman pasif içiciliğe maruz kalanlarda duyma kaybının yüksek olduğu belirtiliyor. Pasif içiciliğe maruz kalan gençlerin % 40′ ında ve pasif içiciliğe maruz kalmayanların % 25′ inde duyma kaybı olduğu görüldü. Pasif içiciliğin kulaktan beyne giden kan akışının yavaşlattığını söyleyen Dr. Stuart Weitzman, sigarayı bırakan yada azaltan kişilerde ora kulak iltihabının oluşacağını ve özellikle gençlerin sigara dumanında uzak durması gerektiğini vurguluyor.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Pasif içilik sigara içilen ortamda salınan dumanın yutulmasıdır. İnsanlar dumana maruz kaldıklarında sigara içenlerden daha çok zarara uğramaktadırlar. Pasif içicilik çocukların bronşit olmalarına ciğerlerinin zarar görmesine hatta ölümlere bile sebebiyet vermektedir.
+ Yorum Gönder