+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Psikolog ile psikiyatri arasındaki farkı açıklayınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Psikolog ile psikiyatri arasındaki farkı açıklayınız
  Psikolog ile psikiyatri arasındaki farkı açıklayınız. Psikolog ve psikiyatr aynı eğitimi almıyorlar mı aralarında ne gibi farklar var bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? Psikolog ile psikiyatr farklı tedavi yöntemlerimi uygular bana bilgi verir misiniz? 2. Asel
  Bayan Üye

  Psikolog ile psikiyatri arasındaki farkı açıklayınız

  Psikolog ile psikiyatri arasındaki fark nedir


  psikiyatrinin bir sağlık konusu ve dolayısıyla bir bilim, bir tıp dalı olduğu düşünülür ise, şikayetçi olan insanların hasta olarak nitelendirildiği, çok ciddi boyutlara taşındığında insanı deliliğe kadar götüren bir konunun tedavisi için 4 senelik bir edebiyat fakültesi eğitiminin ne kadar yeterli olacağı bir muallaktır. Bir insanın sağlığını kontrol etmek, bir insanı iyileştirmek için tıbbi eğitimin, tedavi yöntemlerinin, teknik altyapının ve ilacın ne kadar önemli olduğu düşünülürse, psikologların ve psikiyatristlerin çalışma alanlarının belirli çizgiler ile ayrılmasının çok önemli olduğu sonucuna ulaşılır.
  türkiyedeki sağlık problemlerini başı yetkisiz, bilgisiz, eğitimsiz ve tam donanımsız insanların sağlık ve tedavi işlerini yürütmesidir. sağlık ocağında iğnecinin operasyon yapması, dispanserde temizlikçinin dikiş dikmesi, dahiliyecinin ameliyata girmesi gibi bir çok vaka ile karşılaşılan bu ülkede keşke insan sağlığı gibi bu çok önemli konuda gerekli özen gösterilse, sadece bilgili, yetkili kişiler işi yapsa.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Psikolog psikoloji alanında eğitim alırlar. Psikiyatrlar ise tıp fakültesinde eğitim alıp daha sonra uzmanlık sınavına girerek uzman eğitiminden geçmektedirler. Psikologlar daha çok hastaların davranışlarının nedenleri konusunda araştırma yapar ve hastalarına nasıl davranmaları konusunda bilgi verirlerken psikiyatrlar ilaç tedavisi uygulamaktadırlar.
+ Yorum Gönder