+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolünü açıklayınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolünü açıklayınız
  Doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolünü açıklayınız. Doğal afetlerin oluşmasında insanların ne gibi etkileri vardır bana bu konuda çok acil bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolünü açıklayınız

  Doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolünü hakkında bilgi

  Doğal olmayan, fakat insanlara ve çevreye büyük zararlar veren olaylardır. İnsanlar neden olduğu için bunlar Beşeri Afetler olarak nitelendirilirler. Örneğin orman yangınlarının bir kısmı, meskun mahallerde görülen yangınlar, hava kirliliği, su kirliliği, toprak erozyonu ve salgın hastalıklar gibi olaylar beşeri afetlere örnektir.

  a.Toprak Erozyonu
  b.Hava Kirliliği
  c.Asit Yağmuru
  d.Ozon Tabakasının Delinmesi
  e.Su Kirliliği
  f.Toprak Kirliliği
  d.Ozon tabakasının çok hasar görmesi
  e.Kuraklık
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Doğal afetlerde insanların çok büyük etkisi vardır insanların doğayı bilinçsizce tahrip etmesi ve yapılarda kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmemesi ve uygun olmayan yerlerin yerleşim yeri olarak seçilmesi doğal afetleri tetiklemektedir. Yaşanılan doğal afetlerin daha fazla hasar vermesine neden olmaktadır. Çevre kirliliği de doğal dengeyi bozması yine doğal afetlere sebep olmaktadır.
+ Yorum Gönder


doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolü nedir,  doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolü olabilir mi,  doğal afetlerin yaşanmasında insanların etkisi,  doğal afetlerin yaşanmasında insanların rolü