+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Yerli malları neden önemlidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Nevriye Uzun
  Üye

  Yerli malları neden önemlidir
  Yerli malları neden önemlidir? Yerli malı hangi hafta kutlanmaktadır. Yerli mallarının tüketilmesi neden önemlidir bana yerli malları konusunda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum acil olursa sevinirim. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kısaca yabancı markanın albenisine kapılıp, yabancı marka özentisi içerisinde olmamız yerli markalarımıza sırt dönmemiz ülkemiz ekonomisini zarara uğratmaktadır. Zarara uğratılan ekonomimiz ülkemizin sosyal alanlarında da gerilemesine neden olmaktadır.
  Amacımız çok geç olmadan toplum olarak bu bilince sahip olmamızı sağlamak, birlikte hareket ederek, ülkemizde ekonomiyi yeniden yapılandırmak olmalıdır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Yerli malı haftası insanları yerli malı kullanmaya teşvik etmek amacı ile kutlanmaktadır. Yerli mallı kullanımı ülke ekonomisini olumlu etkilemektedir. Yerli malları yabancı markalardan daha ucuzdur. Yerli malı haftası aralığın son haftasında kutlanmaktadır. Yabancı markaları satın almak paranın dışarıya akmasına neden olacağı için yerli malı kullanmaya gerekli özeni göstermemiz gerekmektedir.
+ Yorum Gönder