+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Fabllarda ele alınan temanın insanlarla ilişkisini açıklayınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fabllarda ele alınan temanın insanlarla ilişkisini açıklayınız
  Fabllarda ele alınan temanın insanlarla ilişkisini açıklayınız. Fabllar neyi anlatır bana fabllar konusunda acil bilgi gerekmektedir. Fabllar nasıl yazılır hangi konularda nasıl bilgiler verirler bana bu konularda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Asel
  Bayan Üye

  Fabllarda ele alınan temanın insanlarla ilişkisini açıklayınız


  Fabllarda ele alınan temanın insanlarla ilişkisinedir

  Güneş ve rüzgâr kimin daha güçlü olduğunu tartışıyorlarmış. Rüzgâr;

  ''Ben daha güçlü olduğumu kanıtlayacağım. Şu karşıdaki paltolu yaşlı adamı görüyor musun? Paltosunu senden daha hızlı çıkaracağıma bahse girerim'' demiş.

  Güneş bir bulutun arkasına çekilmiş ve rüzgâr kasırga şiddetinde esmeye başlamış. O kuvvetle estikçe ihtiyar adam paltosuna daha sıkı sarılıyormuş.

  Sonunda rüzgâr pes edip durmuş. Güneş bulutların arkasından çıkıp yaşlı adama nazikçe gülümsemiş. Çok geçmeden adam alnındaki teri silip paltosunu çıkarmış.

  Sonra, rüzgâra dönmüş nazik ve dostça davranışın, şiddet ve güç gösterisinden daha etkili olduğunu söylemiş.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Fabllar hayvanlar, canlılar ve cansız varlıkların hikaye içerisinde insansı davranışların verilmesi ve bu davranışların insana ders verme niteliği olduğu hikaye çeşitleridir. Fabllar kısa hikayelerdir belli bir yere ve zamana bağlı değillerdir ve daha çok çocuklara yönelik yazılırlar.
+ Yorum Gönder