+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Spor yapmanın faydalarını açıklayınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Spor yapmanın faydalarını açıklayınız
  Spor yapmanın faydalarını açıklayınız 2. Asel
  Bayan Üye

  Spor yapmanın faydalarını açıklayınız

  Spor yapmanın faydaları hakkında

  1- Formda ve daha biçimli bir vücuda sahip olmak için spor yapmak gerekir. Spor yapan kişilerin vücutları, yapmayanların vücutlarına oranla çok daha güzel görünmektedir. Ayrıca fiziksel faaliyetlerle sürekli ilgilenen kişilerin kiloları ile ilgili bir sıkıntıları da olmamaktadır.

  2- Yemek istenilen besinlerin kalorisini hesaplamakla uğraşmamak için spor yapmak gerekir. Spor yapan kişiler, aldıkları enerjiden fazlasını yakma şansına sahip oldukları için bu konuda pek sıkıntı çekmezler. Aksine daha fazla enerji veren besinler yemeye çalışırlar.

  3- Sağlıkla ilgili problem ve riskleri en asgari düzeye indirmek için spor yapmak gerekir. Spor yapan kişilerin daha düzenli bir yaşam tarzı vardır. Fiziksel ve psikolojik sorunlardan da uzaktırlar. Spor yapan kişiler diyabet, kolesterol, tansiyon ve kalp problemlerine karşı daha şanslıdırlar.

  4- Spor yapan kişilerin daha sağlam bir kemik yapısı vardır. Spor yapan kişinin kemikleri güçlenir ve bu da birçok sağlık sorununa yakalanma riskinin azalması anlamına gelir.


  5- Spor yapan kişiler daha güçlü ve biçimli kaslara sahip olurlar. Spor yapan kişinin kasları gelişir ve kişinin hareket kabiliyeti artar. Kalbin de bir kas olduğu düşünülürse, spor yapanların vücutlarının daha zinde olması muhtemeldir.

  6- Spor yapan kişiler dayanıklı olurlar. Spor yapmayan kişilerde görülen yorgunluk gibi sorunlar spor yapan kişiler de pek rastlanmaz. Spor yapan kişi yaptığı işte daha verimli olarak çalışabilir.

  7- Spor yapan kişi kendini mutlu hisseder. Spor yapan kişilerde mutluluk hormonu daha çok salgılanmaktadır. Kişi böylece stresten ve psikolojik bunalımlardan spor sayesinde uzaklaşmış olur.

  8- Spor yapan kişiler daha verimli bir uyku uyurlar. Spor yapan kişi düzenli bir şekilde uyumaya özen gösterir ve böylece uyku kalitesini en üst seviyelerde tutabilir.

  9- Bilinçli olarak spor yapan kişi basit sakatlıklar yaşamaz ve tehlikelerden korunabilir. Daha güçlü kaslara ve esnek bir vücuda sahip olan kişilerin bu sayede birçok tehlikeli durumdan kurtulması mümkündür.

  10- Spor yapan kişi kendisini daha uzun süre genç hisseder. Kişinin kendini hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan daha genç hissetmesi, sahip olduğu spor bilinci ile doğru orantılıdır. Buradan da anlaşılacağı gibi fiziksel faaliyetlerde bulunmak yaşlanmayı geciktirir.

  Bu içerik spor yapmanın faydaları, spor yapmanın faydalarını açıklayalım, Sporun yararlarını açıklayınız, sporun faydaları ile ilgili yazı, spor yapmanın faydaları nelerdir, spor yapmanın sağlığa faydaları, sporyapmanınfaydaları, spor yapmanın yararları, spor yapmanın saglıga faydaları metin halinde, SPOR YAPMANIN SAGLIGA FAYDALARI NELERDİR, spor yapmanın vücudumuza faydaları nelerdir, spor yapman, sporun faydaları ile ilgili kompozisyon, spor yapmanın faydaları açıklayalım, spor yapmanın faydaları ile ilgili yazı, spor yapmanın faydalarını açıklayın, spor yapan insan nasıl olur, spor yapmanın faydalarını açıkla, sporun faydaları ile ilgili resimler, sporun vücudumuza faydaları kompozisyon şeklinde konularını barındırır.
+ Yorum Gönder


spor yapmanın faydalarını açıklayınız,  spor yapmanın sağlığa faydaları metin,  spor yapmanın sağlıklı yaşam ile ilişkisini acıklayınız,  spor yapmanın faydaları metin,  spor yapmanın sağlığa faydaları metin halinde,  spor yapmanın faydalarını açıklayın