+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Türkiye ile ilgili güncel bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Güneş Hoca
  Devamlı Üye

  Türkiye ile ilgili güncel bilgiler








  Türkiye ile ilgili güncel bilgiler bana lazım lütfen arkadaşlar bir şeyler biliyorsanız bana söyleyebilir misiniz?







 2. IŞILAY
  Devamlı Üye






  Türkiye ve dünya ile ilgili güncel konular

  turkiye.jpg
  İngiliz The Guardian Gazetesi, Türkiye'nin NATO'dan Patriot füzesavar sistemini Suriye'nin kimyasal füze kullanacağı istihbaratı üzerine istediğini yazdı.


  Guardian'ın iddiasına göre, Haber kaynağı olan Türk yetkilinin aktardığına göre istihbarat raporları, muhaliflerin elindeki bölgeleri hedef alan hava bombardımanın sonuç vermemesi halinde Esed rejiminin son çare olarak füzelere ve kimyasal silahlara başvurabileceğine işaret ediliyor. Söz konusu yetkililer, Esed rejiminin muhaliflerin elindeki bölgeleri Sovyet döneminden kalma Scud ve Kuzey Kore yapımı SS-21 füzeleriyle hedef alabileceğini iddia ediyor.

  Ayrıca top ve havan mermilerinde olduğu gibi füzelerin de sınır bölgelerinde Türkiye topraklarına düşmesinden endişe ediyor. Gazetenin haberinde Türkiye'ye Patriot füzelerinin Almanya ve Hollanda'dan geleceği, bu ülkelerin parlamentolarında bu hafta bu konuda oylama yapılacağı ve Türk yetkililerinin olumsuz karar beklemediğini aktarılıyor.

  NEW YORK TİME'TAN ŞAŞIRTAN İDDİA

  Öte yandan New York Times gazetesi, Esad rejiminin son günlerde kimyasal silahlarını başka yerlere taşıdığını ileri sürdü. New York Times, Suriye ordusunun kimyasal silahlarının yerlerini değiştirmesinin, ABD ve bazı müttefiklerinin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a kimyasal silahların kullanılması halinde kendisinin sorumlu tutulacağı yönündeki uyarıları tekrarlamaya yol açtığını yazdı. New York Times, Suriye ordusunun kimyasal silahlarının yerlerini değiştirmesinin, ABD ve bazı müttefiklerinin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a kimyasal silahların kullanılması halinde kendisinin sorumlu tutulacağı yönündeki uyarıları tekrarlamaya yol açtığını yazdı.

  SAMANYOLUHABER.COM





+ Yorum Gönder