+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Karbonhidrat tozu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karbonhidrat tozu
  Karbonhidrat tozu 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Karbonhidrat tozu  Karbonhidrat tozu hakkında bilgi


  Karbonhidrat tozları genelde sporcular tarafından kullanılan besin takviyeleri sınıfına girer. Karbonhidrat Tozları bir miktar protein tozu da içerir. Karbonhidrat tozunun faydaları, kullanımı ve zararları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

  Karbonhidrat tozu kilo almak isteyen ve spor yaparken besin takviyesine ihtiyaç duyanlar tarafından tercih edilir. Yüksek miktarda kalori içermesi dolayısıyla günlük enerji ihtiyacını karşılamada yardımcı olur. Günlük aktivite sırasında yakılabilenden fazla kalori alınması durumunda vücut yağ üretmeye ve kilo almaya başlar. Karbonhidrat tozu kullanmaya başlamadan önce bir uzmandan veya diyetisyenden öneri alınmalıdır.
 3. Zühre
  Devamlı Üye
  Fazla karbonhidrat yemek kan şekerini, kandaki insülin hormo düzeyini, kandaki trigliserit isimli yağı artırırken, iyi kolesterol dediğimiz HDL kolesterolü azaltır. Uzun süre şeker yükü fazla karbonhidratlarla beslenenlerde, şeker ve kalp hastalığı ortaya çıkar. Yüksek karbonhidratlı beslenme özellikle şişman kişiler iç çok zararlıdır. Alınan karbonhidratlar kan şekerini artırır ve insülin direnci denen, insülin hormonunun etkisini kaybetmesi durumu ortaya çıkar. Bu kişiler çok az şekerli gıdalar yemeli, iyi yağlarla beslenmeli ve tam tahıl ürünleri tüketmelidir. Karbonhidrat olarak tam tahıl yiyenlerde kabızlık, kanser, şeker ve kalp hastalığı daha az görülür
+ Yorum Gönder