+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Trafik işaretlerine uymanın önemi ile ilgili bir yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Haberler
  Devamlı Üye

  Trafik işaretlerine uymanın önemi ile ilgili bir yazı
  trafik işaretlerine uymanın önemi ile ilgili bir yazı paylaşabilir misiniz? Trafik işaretleri evrensel midir? Trafik işaretleri neyi anlatır hangi amaç ile kullanılır bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  trafik işaretlerine uymanın önemi ile ilgili bir yazı

  Trafik işaretlerine uymanın önemi hakkında yazı


  insanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir. trafik sadece içerisinde akışın yönlendirildiği bir yollar sistemi değ il, aynı zamanda toplumun bireylerinin bir başka biçimde etkileşim de bulunmasıdır.


  Trafik işaretleri.jpg

  trafik,işaretleri Trafik işaretleri Trafiği düzenleme amacı ile kullanılan işaret levhaları, ışıklı ve sesli işaretler, yer işaretlemeleridir. Trafik işaret Levhası Sabit veya taşınabilir bir mesnet üzerine yerleştirilmiş ve üzerindeki sembol, renk ve yazı ile özel bir talimatın aktarılmasını sağlayan trafik tertibatıdır. Trafiğin karayolu üzerinde akabilmesi, alışılagelmiş yaşam faaliyetinin belli bir sistem, düzen, güvenlik içinde devam edebilmesi için ihtiyacın zorunlu kılması karşısında trafik işaretleri doğmuş, gün geçtikçe de gelişmektedir.

  Trafik işaretleri, yolu kullananlara, yol ve çevresinin genel karakteristikleri hakkında yetkililerce gerekli görülen ikaz ve tavsiyelerin yazı ve semboller halinde mesajlarla aktarılmasını sağlar. Yolu kullananlar, trafik işaretlerine uyarak güzergâhlarını seçerler, yönlerini değiştirirler ve herhangi bir tehlikeye karşı önceden kendilerini hazırlarlar. Bu yönleri ile trafik işaretleri yolun bir parçası, en önemli işleme unsuru ve yolu kullananlar için hayati önemi haiz birer güvenlik elemanıdırlar.

  Trafik Kurallar Trafik kuralları, yaya ve sürücülerin yolda giderken uymaları gereken kurallardır. Günümüzde, özellikle büyük kentlerde insan ve araç sayısı çok artmıştır. Yollar kalabalıktır. Yaya ve sürücülerin bir yere gidip gelirken birbirlerine zarar vermeden yol almaları, ancak bu kurallara uymalarına bağlıdır.
 3. Ziyaretçi
  teşekkürler performans ödevime çok yardım ettiniz
 4. Ziyaretçi
  saolun performans ödevimi yaptınız

 5. Ziyaretçi
  Sagalun performans odevime yardim ettiniz

 6. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim performans ödevime büyük katkıda bulundunuz

 7. Ziyaretçi
  Trafik performans ödevime yardimci olduğunuz için teşekkür ederim.

 8. Gülşen
  Devamlı Üye
  Trafik kuralları insanların nasıl davranmalarını anlatmak için konulurlar. Trafik kuralları evrenseldir bütün işaretler dünyanın her yerinde aynı anlama gelirler. Trafik kuralları insanların hem canlarını hemde mallarını korumak amacı işle konulurlar. Trafik kuralları insanların trafikte işlerini kolaylaştırmak amacı ile konulurlar.

+ Yorum Gönder


trafik işaretlerine uymanın önemi,  trafikte trafik işaretlerine uymanın önemi,  trafik işaret ve levhalarına uymanın yararları,  trafik işaretlerine uymanın yararları,  trafik işaretleri,  trafik işaretlerine uymanın önemi ile ilgili yazı