+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Türkiyede Nüfusu en az olan bölge hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Nevriye Uzun
  Üye

  Türkiyede Nüfusu en az olan bölge hangisidir
  Türkiye de Nüfusu en az olan bölge hangisidir? Türkiye de yüz ölçümü bakımından büyük ve nüfus yoğunluğu az olan bölgesi hangisidir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye  Türkiyede Nüfusu en az olan bölge  Nüfusu en az olan bölge: Doğu Anadolu Bölgesi


 3. Ziyaretçi
  Türkiyede Nüfusu en az olan bölge Doğu Anadolu Bölgesidir.bu bölgede Yaklaşık 5 milyon nüfusu ile km2’ye 34 kişi düşer. Nüfus yoğunluğu en az olan bölgemizdir. Bunun nedeni; nüfus miktarının az, bölge yüzölçümünün fazla olmasıdır.

  Bölgede kırsal nüfus şehir nüfusundan fazladır. Diğer bölglere sürakli göç verir. Bunun nedeni; iş imkanlarının sınırlı olmasıdır.
 4. Ziyaretçi
  Doğu anadolu işte ne uzatıyosunuz süse püse gerek yok söyleyin işte öle yapınca insanlar daha çok mu inanıp acaba 😈

 5. Gülşen
  Devamlı Üye
  Türkiyenin yüz ölçümü bakımından en büyük bölgesi doğu anadolu bölgesidir. Doğu anadolu bölgesi çok büyük olmasına rağmen en az nüfusa sahip olan bölgedir. Sanayinin yer şeklinden ulaşımın zor olmasında ve çok soğuk bir iklime sahip olması nedeni ile gelişmemiş olması bu bölgeden göç verilmesine neden olmuştur.

 6. Ziyaretçi
  Ben Doğu Anadolu Bölgesinde Ağrı Diyadin 14 Nisan Ortaokulunda okuyorum Aydın'lıyım. Bence sadece gezecek olursak bile Doğu Anadolu bölgesi daha küçük ve nüfusu az çünkü burası pek gelişmediğinden buralılar bile Batı'ya gidiyor. Zaten bende gidicem.

 7. Ziyaretçi
  Bencede doğu anadolu bölgesi

+ Yorum Gönder


nüfusu en az olan bölgemiz,  nüfusu en az olan bölgemiz hangisidir,  nüfusun en az olduğu bölge,  nüfusun en fazla olduğu bölge,  türkiyenin en az kalabalık bölgesi,  nüfus yoğunluğu en az olan bölgemiz hangisidir