+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Spor Yapmanın Faydaları Neler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Spor Yapmanın Faydaları Neler
  Spor Yapmanın Faydaları Neler

  Spor Yapmanın Faydaları
  Spor yapmak öncelikle insanın daha sağlıklı ve aktif olmasını sağlıyor.Spor insan için yaşam tarzı olmalı ekstra bir yük iş gibi görülmemeli belirli zaman aralıklarında mutlaka kendinize ve vücudunuza özen göstererek spor yapmalısınız.

  Ayrıca Spor yapmak ruhen ve bedenen insanı dinç kılan bir uğraştır.Spor yapan insanın kendine güveni gelir, duruşu değişir. Sporun hayatımız ve sağlığımız için önemli faydaları vardır.Sporun bütün yaş grupları için faydaları da bulunur. Spor aktiviteleri, kemiklerin güç depolamasına ve orta şiddetli egzersizler sırasında daha fazla baskı yaparak hem daha çok güç depolamasına hem de kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı olmaktadır.

  Ayrıcapor yapmak yüksek tansiyon riskini en aza indirir ve ilerlemesini azaltır,ve yüksek tansiyonu olanları tansiyonunu dengenede tutmasını sağlar.Kandaki iyi kolstrolu artırır.Kalp rezarvini artırır,Kalbin bir atımda bücuda pompaladığı kan mikatrını arttırır.
 2. VUSLAT
  Bayan Üye

  spor yapmak her anlamda faydalıdır sprocular için atatürkün söylediğpi ben sporcumun seki çevik ve ahlaklısını severim sözü aynı zamanda sporun sonuç nitelikleridir
+ Yorum Gönder


spor yapmanın faydaları nelerdir