+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Kitap Okumanın Önemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kitap Okumanın Önemi
  Kitap Okumanın Önemi, Kitap Okumanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi kitap okumak insan üzerinde nasıl bir etki yaratır insanı nasıl etkiler bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Asel
  Bayan Üye

  Kitap Okumanın Önemi Hakkında Bilgi


  Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır.

  Kitaplar sayesinde bazen uçan bir halıya biner, bilmediğimiz diyarlara yolculuk ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar, bazen hüzünlerimizi bazen neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır, hiç tanımadığımız evlere misafir oluruz. Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara, trajedilere tanıklık ederiz. Geçmişin elem verici olaylarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Kitap okuyan insanın bakışı açısı genişler ve ufku genişlemiş olur . Kitap okuyan insanların kültürel yönden yükselir insanın beynine kitap okumak fayda sağlar. Kitap okuyan kişi daha farklı açılardan bakmayı öğrenir.
+ Yorum Gönder