+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Psu daki power good signal tam olarak nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Psu daki power good signal tam olarak nedir
  psu daki power good signal tam olarak nedir? sürekli karşıma çıkıyor. Bu konuda detaylı bilgi verirseniz sevinirim Forum Acil üyeleri 2. AciLForum
  Moderators

  , Bir bilgisayarın çalışması için gereken gerilim ve akımları yanı sıra, güç kaynakları Güç-İyi bir sinyal, bazen Power_OK veya Power_Good olarak yazılı veya gri olan rengi ayırt edebilir adı verilen bir sinyal sağlar. Onun amacı, bilgisayarın güç kaynağı ve bilgisayarı normal şekilde çalışmaya devam edebilir iyi anlatmak için. Power-İyi bir sinyal başlangıçta mevcut değilse, CPU reset durumuna yapılır. CPU Güç-İyi bir sinyal çalışma sırasında aşağı giderse kapanacaktır. Power-İyi bir sinyal yanlış gerilim çalıştırmadan ve kendisi zarar bilgisayar engeller.

  ATX spesifikasyonu Güç-İyi sinyal +5 volt (V) kendi iç self-test geçti ve çıkışları stabilize güç kaynağı üretilen sinyal olarak tanımlar. Güç kaynağı açıldıktan sonra bu normalde 0,1 ve 0,5 saniye arasında sürer. Işlemci sıfırlama hattı kontrol işlemci zamanlayıcı çipi tarafından alınan sinyal, daha sonra anakart gönderildi.

  Power-İyi bir sinyal yokluğu, zamanlayıcı çipi sürekli kötü veya dengesiz güç koşullar altında çalışan bilgisayar engeller işlemci, sıfırlar. Zamanlayıcı çipi Power-İyi bir sinyal aldığında, işlemci sıfırlama durur, ve sonra işlemci çalıştırır adresi FFFF ne olursa olsun kod: 0000 (genellikle ROM BIOS).

  Güç kaynağı gibi bir brownout oluştuğunda uygun çıkışlar, korumak değil, Güç-İyi sinyal geri ve işlemci otomatik olarak sıfırlanır. Uygun çıkış geri geldiğinde, Güç-İyi sinyal rejenere ve bilgisayar yeniden çalışmaya başladı. Power-İyi bir sinyal çekerek, bilgisayar hızlı durdu (reset) ziyade eşlik hataları ve diğer problemlere neden olabilir, kararsız ya da yanlış güç seviyeleri, faaliyet izin çünkü asla kötü güç alır.

  Ucuz ve / veya daha düşük kaliteli güç kaynakları ayrı bir izleme devresi ATX şartname takip etmez, bunun yerine 5V hatları biri güç iyi bir çıkış tel. Bu 5V hattı düzgün çalışması için çok düşük olabilir tetik, kapatmak için yeterince düşük işlemci kötü güç düşmediği takdirde verilen sıfırlamak asla anlamına gelir.
 3. Ziyaretçi
  bana pawer good ne demek söyleyecek varmı ?? acaba çok acill
+ Yorum Gönder


power good signal nedir