+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Hırsızlık ile ilgili kompozisyon lazım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hırsızlık ile ilgili kompozisyon lazım
  hırsızlık ile ilgili kompozisyon lazım bana yazabilir misiniz. bunun dışında eğer bana hırsızlık ile komposizyon yazamayacak iseniz o zaman bana acaba hırsızlığın ne olduğunu yapıldığı zaman ne gibi sonuçlara neden olduğunu açıklayabilir misiniz. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Hırsızlık ile ilgili kompozisyon  ACINDIRIRSIN ARSIZ OLUR, ACIKTIRIRSIN HIRSIZ OLUR.'
  Hırsız ile ilgili kompozisyon
  Ana fikir: Ana ve babalar, çocuklarının maddî ve manevî ihtiyaçları karşısında anlayışlı ve olgun davranmazlarsa onların ahlâkını bozarlar.
  (Bu konuda kompozisyon yazmaya girişilmeden önce, çocuk eğitiminde ailenin ne kadar büyük rol oynadığı üzerinde düşünülmelidir).
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  "Çocuk yetiştirmek, onu kişilik sahibi bir insan olarak topluma kazandırmak, hiç şüphesiz dünyanın en zor işlerinden biridir. Sağlam karakterli insanlardan meydana gelen huzurlu bir toplumun gerçekleşmesi için eğitime son derece ihtiyacımız vardır. Büyük Fransız romancısı Victor Hugo, Sefiller adlı eserinde, insanları aydınlıkta ve karanlıkta olmak üzere iki kısma ayırır. Karanlıkta olanlar, cahillerdir; onların aydınlığa kavuşması için büyük yazar; "İnsanlara biraz ışık gerek" diye haykırır. Bu ışık, eğitimdir.
  Eğitim deyince, aklımıza hemen okul, öğretmen, kitap kavramları gelir. Oysa, eğitimin temeli ailede atılır. Çocuk her şeyden önce ailesinin; en yakınlarının etkisi altındadır. Cahil, kaba, görgüsüz bir anne baba tarafından yetiştirilen çocukta düşünüş ve davranış bozuklukları görülür. Anne babanın yersiz ve yanlış davranışları, çocuk karakterinin gelişmesinde olumsuz bir etken olur.
  Çocuklarını dengeli ve ruhen sağlıklı olarak yetiştirmek isteyen anne babalar, kendi davranışlarına son derece dikkat etmelidir. Çocuğu başı boş bırakmak, çok sıkmak gibi aşırı ve yersiz davranışlar üzücü sonuçlar verip karakterin çarpık gelişmesine sebep olabilir. Öyle ki, dengesizlikleri okul eğitimi bile kolay kolay gideremez. Sonuçta, topluma dengesiz bir şahsiyet katılmış olur.
 3. Ziyaretçi
  Azim ile ilgili kompozisyon yazarmısınız? Çok acil
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Hırsızlık bilindiği gibi bir başkasına ait olan şeyi ondan habersiz ve izinsiz almak anlamına gelmektedir. bu eylem bilindiği gibi toplumda da pek hoş karşılanmadığı gibi dinen de günah sayılan bir şeydir. bu yüzden hırsızlık yapmak bilindiği gibi kötü bir eylemdir.

+ Yorum Gönder


hırsızlık kompozisyon