+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Trafik işaret ve levhalarının önemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Trafik işaret ve levhalarının önemi
  acil lazım hemen çabuk olursanız sevinirim cevapları acil bekliyorum 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Trafik işaret ve levhalarının insan hayatındaki önemi nelerdir
  Trafik ortamında sürekli hareket halinde olan, bu hareketleriyle birbirlerini etkileyen araçlar ve insanlar birbirleri için çok önemlidir. Birbirlerinin nasıl hareket edeceğini, belli bir yerde nasıl davranabileceğini tahmin edebilmek isterler. Acaba bu yolda dönüş yapar mı? Durabilir mi? Sağa mı dönecek? Neden yavaşladı?

  Trafik işaretleri bizim için önemli olabilecek bu tür soruları doğru cevaplamamızı sağlarlar. “Kırmızı ışık yandı, şimdi tüm araçlar duracak sağa sinyal veren araç birazdan yavaşlayacak ve ilerideki kavşaktan sağa dönecek gibi.
  Bu işaretler sayesinde trafik ortamındaki belirsizlikten büyük ölçüde kurtulur, tehlikeli olabilecek durumlar için önceden önlem alabiliriz. Trafik işaretlerine uymamak diğer sürücü ve yayaların tehlikeli durumlar için önlem almasını güçleştirebilir.
  Trafik işaretleri, trafik ortamında bulunan sürücü, yaya ve yolcuların ortak dilidir. Bu yüzden trafik işaretlerinden oluşan bu ortak dili doğru ve yerinde kullanmak trafik güvenliği açısından çok önemlidir
 3. Ziyaretçi
  keşke 1,2,3, diye sıralansaymış
 4. Buğlem
  Devamlı Üye
  Trafik işaret ve levhaları trafikte kolayca hareket etmemize yardımcı olur en azından ne zaman yayaların ne zamanda araçların geçeceğini ışıklardan anlayabiliyor ve bir yere giderken levhalar sayesinde yolumuzu kaybetmeden gidebiliyoruz.

+ Yorum Gönder