+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kedimin hamile olduğunu nasıl anlarım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kedimin hamile olduğunu nasıl anlarım
  Kedimin hamile olduğunu nasıl anlarım? Hamil olduğumdan şüpheleniyorum ama bir türlü emin olamıyorum bana bu konuda çok acil bilgi gerekiyor hamileliğin belirtileri nelerdir bana hamileliğin belirtileri konusunda bilgi verebilir misiniz? Hamilelik belirtileri konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Kedimin hamile olduğunu nasıl anlarım  Gebelik dişi kedilerde 58-68 ( Ortalama 63 ) gündür.. Ortalama yavru sayısı dört tür. Kedimin gebe olduğunu nasıl anlarım?Veteriner hekiminizin gebeliğin kesin teşhisini koyması için kedinin gebe kalışından itibaren 16-21 gün geçmesi gerekir. Teşhis için ultrasound kullanılabilir, karın duvarından yavruların hissedilmesi de kullanılabilir. Kedide karın bölgesindeki hacim artışı 1. Ayın sonundan önce belli olmaz. Bu arada kedinin iştahı dikkat çekici şekilde artar. Kediyi bu dönemde normalin altında beslemeyiniz. Bazı kedilerde meme bezlerinde büyüme ve pembe renk oluşumu hamileliğin erken dönemlerinde, 22günlükten itibaren görülebilir.
 3. Ziyaretçi
  Sağolun! Sayenizde kedimin hamile olduğunu anladımç
 4. Gülşen
  Devamlı Üye
  Gebe kalan bayanlar genellikle adetlerinin geçmesinden dolayı hamile kaldıklarını anlarlar. Hamileliğin başka belirtileri de vardır. Hamileliğin belirtileri arasında baş dönmesi, mide bulantısı, bel ağrısı ve aşırı yorgunluk hissi de yar alır. Gebe kalan bayanlarda bir hassasiyet başlar daha kırılgan ve daha zayıf bir bünyeye sahip olurlar. Ayrıca artık evde yapılan gebelik testleri ile gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

+ Yorum Gönder