+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor
  Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor. bunun dışında bana mimarların ne gibi illeri olduğunu kısaca açılayabilir misiniz. son olarak mimarlık okumak isteyen bir kişi sizce türkiye de bulunan mimarlık fakültelerinden hangisine gitmelidir. 2. @BDULL@H
  Yeni Üye

  Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor  Mimarlık Fakültelerine sayısal puanla ve ayrıca yetenek sınavı yapılmadan öğrenci kabul edilir.
  İç Mimarlık bölümlerine ise her üniversite farklı işlem yapmakla birlikte genel prosedür; belirlenen taban puanla başvuran öğrencilere yetenek sınavı uygulanır.
 3. Ziyaretçi
  osmaniyede iç mimar olmak için hangi liseye girilmeli
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Mimarlık bilindiği gibi genel olarak eşit ağırlıklı bir bölümdür. yani bu mesleğe bölüme gidebilmek için öncelikle eşit ağırlıklı derslerde başarılı olmanız gerekir. bunun dışında üniversite sınavında da bu bölü için gerekli ola puan alınması gerekir zaten bundan sonra sı her şey çok kolaydır.

+ Yorum Gönder