+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yeryüzündeki su döngüsünü güncel hayattan bir örnekle açıklama Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yeryüzündeki su döngüsünü güncel hayattan bir örnekle açıklama
  bunun dışında bilindiği gibi doğada olan bazı döngüler vardır ve bunlarda biri de ve en önemlisi su döngüsüdür bu döngüyü kısaca açıklayabilir misiniz. ayrıca yeryüzündeki su döngüsünü güncel hayattan bir örnekle açıklama da yapabilir misiniz. 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Su döngüsü hakkında güncel hayattan örnekler  1-Çaydanlıkta çay kaynatırken çaydanlığın kapağına yükselen buharhava olaylarını yazın mesele sis kar dolu yağmur çiy kırağı  2-Güneşin Denizlerden su buharlaştırıp dünyanın çeşitli yerlerine su taşıması..


  hava olaylarını yazın mesele sis kar dolu yağmur çiy kırağı


  yağmur yağıyor nehirlere göllere ulaşıyor güneşinde etkisiyle buharlaşarak su buharı bulutlara ulaşıyor
 3. Ziyaretçi
  23 elzığ plakası yaaaaaaaaaaaa nasıl bildim
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bilindiği giib doğada pek çok önemli döngü gerçekleşmektedir.bunlardan en önemlisi bilindiği gibi su döngüsüdür. su döngüsü; suyun deniz okyanusgibi yerlerden buharlaşması ile havada bulut halini alır daha sonra su tekrar doğaya yağmur kar veya dolu olarak geri gelir buna su döngü su denir.

+ Yorum Gönder


yeryüzündeki su döngüsünü güncel hayattan bir örnek,  yeryüzündeki su döngüsünü güncel hayattan bir örnekle açıklama,  yeryüzündeki su döngüsü güncel hayattan bir örnek