+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Trafik kazası Kusur oranı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Trafik kazası Kusur oranı
  Trafik kazası kusur oranı tespiti nasıl yapılır?

  yayaya çaptım trafik raporunda yayaya duran aracın önünden ve arkasından çıkma kusuru bana ise yagmurlu oldugu için hava yol durumunun gerektirdigi gibi davranmamak kusurunu verdi sonuç ne çıkar.
 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Trafik kazası Kusur oranı


  Trafik mahkemesi diye bir mahkemeyi ilk defa sizden duyuyorum. Böyle bir mahkeme yok. Şimdi sorunuzun cevabına geçelim. Trafik kazalarında trafik memurlarının kaza tesbit tutanağına kusur oranları ile ilgili yazdıkları oranların hukuken bir geçerliliği bulunmamaktadır. Ancak zabıtta yazan kazanın oluş şekli önemlidir. Fakat bunun da yanlış yazıldığını iddia ediyorsanız bunun aksini karşı taraf size müracaat ettiği zaman ileri sürebilirsiniz.

  Bu durumda size düşen beklemek, Karşı taraf yada, karşı tarafın kasko sigortasını yapan sigorta şirketi size müracaat ettiğinde, sizden talep edilen miktara haklı gerekçelerinizi ileri sürerek itiraz edeceksiniz ve ödemede bulunmayacaksınız. Konu mahkemeye intikal edecek. Mahkemede olay hakkında şahit dinletebilirsiniz. Mahkeme kusur oranının tesbitini bilirkişiye yaptıracağı için kaza zaptında yazan kusur oranının bir anlamı kalmayacaktır. Yani size düşen beklemek ve size müracaat olduğunda avukatınıza müracaat etmek.
+ Yorum Gönder