+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yakıt olarak kullandığımız maddeler nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yakıt olarak kullandığımız maddeler nelerdir
  Yakıt olarak kullandığımız maddeler nelerdir bu yakıtların her birinini kullanım alanları farklı mıdır. farklı ise bu yakıtların kullanım alanları nelerdir. son olarak bu kullanılan yakıtlardan hangileri doğaya zarar verirken hangileri zarar vermez. 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Isınmada kullanılan yakıtlar; kömür, odun, fuel-oil, kerosen, LPG ve doğal gazdır. Ayrıca elektrik enerjiside ısınma amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle çeşitli iş yerlerinde ve bekar evlerinde bacasız ısıtıcılarda terçih edilmektedir. Bacasız sobalarda kerosen, LPG ve doğal gaz gibi maddeler yakıt olarak kullanılmaktadır. Yanma esnasında oda içindeki oksijen yakıcı olarak kullanılmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bilindiği gibi ulaşımda motorların çalışmasın da yakıtkullanılır bunun dışında ısınmak içim bile yakıt kullanılmaktadır. bu kullanılan yakıtlar benzin kömür petrol hidro elektrik enerji gibi yakıtlardır. bu saymış olduğum yakıtların bir çoğu bilindiği gibi hava kirliliğine neden olmaktadır.
+ Yorum Gönder