+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Güneydoğu Anadolu en önemli akarsuyu hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güneydoğu Anadolu en önemli akarsuyu hangisidir
  Güneydoğu Anadolu en önemli akarsuyu hangisidir. bunun dışında güneydoğu anadolu bölgesi nasıl bir bölgedir. bu bölgede nasıl bir iklim görülmek de ve bu bölgede ekonomik olarak hangi faaliyetler yapılmaktadır. kısaca açıklaya bilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Güneydoğu Anadolu en önemli akarsuyu hangisidir

  Güneydoğu Anadolu bölgesinin en önemli akarsuyu fırat nehridir
 3. gulahavini
  Yeni Üye
  Güneydoğu Anadolu Bölgesinin iki önemli akarsuyundan biri olan Fırat, kaynağını Doğu Anadolu Bölgesi’nden alır. Bölgede ise Toroslar’dan gelen Kahta ve Karadağ’dan gelen küçük akarsularla beslenir. Güneydoğu Toroslar’ın güneye bakan yamaçlarından birçok kol halinde çıkan Dicle Nehri ise bölgenin diğer önemli akarsuyudur. Her iki akarsu da Basra Körfezi’ne sularını boşaltır.
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Güneydoğu anadolu bilindiği gibi türkiyenin yedi bölgesinden biridi.r ayrıca türkiyenin en küçük bölgesi de bilindiği gibi güney doğu anadolu bölgesidir. bunun dışında bu bölgenin bilindiği gibi bitki örtüsü bozkırdır. ve son olarak bu bölgede ekonomi genel olarak tarım ve hayvancılıktan sağlanmaktadır.

+ Yorum Gönder