+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Birleşmiş Milletler hangi yılda kurulmuştur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Birleşmiş Milletler hangi yılda kurulmuştur
  Birleşmiş Milletler hangi yılda kurulmuştur. ne amaçla birleşmiş milletler kurulmuştur. bunun dışında birleşmiş milletlerin ne gibi özellikleri ve görevleri vardır. sizce birleşmiş milletler diye bir şey olmasa idi ne olurdu kısaca açıklaya bilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Birleşmiş Milletler


  Birleşmiş Milletler Örgütü ya da kısaca Birleşmiş Milletler (BM), 24 Ekim 1945'te kurulmuş dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslar arasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası bir örgüttür. Birleşmiş Milletler kendini "adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği uluslararasında tüm ülkelere sağlamayı amaç edinmiş küresel bir kuruluş" olarak tanımlamaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Birleşmiş Milletler veya kısaca BM bilindiği gibi dünya barışını korumak amacı ile kurulmuştur. bunun dışında Birleşmiş Milletler uluslar arsı ekonomi açıdan iş birliğini sağlamak amacı ile de kurulmuştur. son olarak Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Rusça birleşmiş milletlerin resmi dilleridir.
+ Yorum Gönder