+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Türk Medeni kanunu hazırlanırken hangi ülke model alınmıştır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türk Medeni kanunu hazırlanırken hangi ülke model alınmıştır?
  Türk Medeni kanunu hazırlanırken hangi ülke model alınmıştır?. bunun dışında türk medeni kanunu ne zaman hazırlanmıştır. ve bu medeni kanun da yer alan kanunlardan bir kaç tanesini yazabilir misiniz. lütfen acil çünkü ödevim ve yarın telimetmeliyim 2. Asel
  Bayan Üye

  Türk Medeni kanunu hazırlanırken hangi ülke model alınmıştır?

  CEVAP: isviçre


  İsviçre denize kıyısı olmayan, Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bölünen, 41.285 km2 yüzölçümüne sahip bir ülkedir. Alpler toprakların daha fazla bölümünü işgal ederken, yaklaşık 8 milyon insandan oluşan İsviçreli nüfus çoğunlukla en büyük şehirlerin bulunduğu platoda yoğunlaşmıştır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Türk medeni kanunun bilindiği gibi 2001 yılında yürülüğe giren bir kanundur. bu türk medeni kanunu bilindiği gibi hazırlanırken ülke olarak isviçre örnek alınmıştır. bu türk meden kanunun en önemli kanunlarından biri evlilik mal rejimi hakkında yapılan düzenlemedir.
+ Yorum Gönder


türk medeni kanunu hazırlanırken hangi ülkenin kanunlarından yararlanılmıştır,  türk medeni kanunu hazırlanırken hangi ülke model alınmıştır,  türk medeni kanunu hangi ülkeden alındı,  türk medeni kanunu hangi ülkeden alınmıştır