+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Tarihte ilk kullanılan maden hangisidir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tarihte ilk kullanılan maden hangisidir?
  Tarihte ilk kullanılan maden hangisidir? bu maden tam olarak hangi zaman da kullanılmaya başlanmıştır. ayrıca bu maden ne gibi yerlerde kullanılmıştır. bunun dışında bu madenin fiziksel veya kimyasal özelliklerini açıklayabilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Tarihte ilk kullanılan maden hangisidir

  M.Ö 800 yıllarında, Taş Devri'nin Neolitik insanı tarafından keşfedilen ve kullanılan ilk maden bakırdır.Neolitik insan saf bakırı taş yerine kullanmıştı. Yumuşak bir maden olan bakırın dövülerek şekillendirilmesi kolaydı. Ayrıca, çekiçle vurularak sertleştirilebiliyordu. Neolitik insan, böylece sertleştirilen bakırdan kesici gereçler (slytler) yaptı

  İlk çağlarda,bakır özellikle Mısır'da yaygın ölçüce kullanılmaya başladı. M. Ö. 5000 yılından kalıba eski ezanlarda bakırdan yapılmış silahlar, süs eşyaları bulunmuştur. Tarihi kaynaklar, yaklaşık olarak M. Ö. 3800 yıllarında Sina yarımadasında bakır madenlerinin çalıştırıldığını belirtmektedir. Gene M. Ö. 3000 yıllarında, Roma'nın bakır ihtiyacının büyük bir kısmı Kıbrıs'tan sağlanıyordu. Fakat bu tarihte demir ve çelik de keşfedilmişti. Yaygın ölçüde kullanılıyordu.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tarihte kullanılan ilk maden bilindiği gibi taş devrinde kullanılmış ola bakır madenidir. bu maden bilindiği gibi çok yumuşak ola bir metaldir bu yüzden o devirde bile işlenmesi zor olan bir şey olmamıştır. son olarak bu maden ile bir çok kesici alet yapılmıştır.
+ Yorum Gönder


tarihte ilk kullanılan maden