+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Lebelebisi ile ünlü Tavşanlı hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lebelebisi ile ünlü Tavşanlı hangi ilimizdedir?
  Lebelebisi ile ünlü Tavşanlı hangi ilimizde yer almaktadır ayrıca bu ilimiz tam olarak hangi bölgede yer almaktadır. bunun dışında tavşanlı da leblebi dışında ünlü olan başka ne vardır ve son olarak tavşanlı hakkında kısa bir bilgi alabilir miyim. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Lebelebisi ile ünlü Tavşanlı hangi ilimizdedir

  Lebelebisi ile ünlü Tavşanlı ilçesi Kütühya ilimizdedir.

  Tavşanlı Leblebisi ile meşhurdur. İlçede çoğu evin altında leblebi imalathanesi bulunmaktadır. Buralarda imal edilen leblebi aynı zamanda ihraç edilmektedir. Her ne kadar kalitesiyle öne çıksa da, reklamını gerektiği gibi yapamadığından dolayı çok fazla bilinmemektedir. Leblebiden yapılan 30un üzerinde değişik ürün vardır.LEBLEBİ Tavşanlıdan Çoruma götürülmüştür.Orası şehir olduğu için daha çabuk yayılmıştır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tavşanlı bilindiği gibi ege bölgesinde yer alan ve türkiyeni kalabalık illerinden biri olan kütahya iline bağlı bir ilçedir. bunun dışında bu ilçede bilindiği gibi leblebi en meşhur olan yiyeceklerden biridir. bunun dışında ege de tanına ilçelerden biridir tavşanlı.
+ Yorum Gönder