+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Ilgın Kaplıcası hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ilgın Kaplıcası hangi ilimizdedir
  Ilgın Kaplıcası hangi ilimizde ve bu kaplıcanın bulunduğu il tam olarak türkiyenin hangi bölgesinde ye almaktadır. bunun dışında Ilgın Kaplıcası nasıl bir yerdir son olarak Ilgın Kaplıcasının bulunduğu il için ne gibi bir önemi bulunmaktadır. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Ilgın Kaplıcası hangi ilimizdedir
  Ilgın Kaplıcası Konya ilimizdedir

  Romalılar zamanında "Tyriacum" adıyla bilinen Ilgın, Justinian (Greek: Φλάβιος Πέτρος Σαββάτιος Ιουστινιανός) devrinde, ülkenin ünlü kaplıcaları arasındadır. Ilgın'ın eski Tiberiopolis olduğu, yakınında balığı bol bir göl bulunduğu ve sıcak su kaynaklarının çok şifali tesirlerinin görüldüğü bilinmektedir.

  Bu dönemde Kaplıca, benzerlerini Yurdumuzun diğer yörelerinde de gördüğümüz Roma devri sıcak su hamamları gibi, kaynağının etrafı mermerlerle düzenlenmiş, üzeri örtülü banyo ve dinlenme yerleri bulunan bir mimari yapıya sahipti. Bu gün Kaplıca'nın yakın çevresinde gördüğümüz mimari parçalar, o devrin izlerini taşımaktadırlar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Ilgın Kaplıcası bilindiğigiib bir iç anadolu bölgesi ili olan konya ilnde yer alan bir kaplıcadır. bu kaplıca da bilindiği gibi türkiye de yer alan bir çok kaplıca gibi faydalı kaplıcalardır. bu Ilgın Kaplıcasının bilindiği gibi suyu 42 derece ve phdereceside 7 den büyüktür.
+ Yorum Gönder