+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Koçköprü elektrik santrali hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Koçköprü elektrik santrali hangi ilimizdedir?
  Koç köprü elektrik santrali hangi ilimizde ve bu santralinde bulunduğu il tam olarak hangi bölgede yer almaktadır. bunun dışında Koç köprü elektrik santrali bulunduğu il i.in ne gibi bir öneme sahiptir ve son olarak Koç köprü elektrik santrali hangi son kaynağı üzerine kurulmuştur. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Koçköprü elektrik santrali hangi ilimizdedir

  Koçköprü Barajı, Van'da, Zilan Çayı üzerinde, sulama, enerji ve taşkın kontrolü amacıyla 1978-1992 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

  Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 2.025.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 74,00 m., normal su kotunda göl hacmi 86,40 hm3, normal su kotunda göl alanı 5,92 km2'dir. Baraj 13.470 hektarlık bir alana sulama hizmeti verirken, aynı zamanda 9 MW güç ile de yıllık 44 GWh'lik elektrik enerjisi sağlamaktadır
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Koç köprü elektrik santrali bilindiği gibi doğu anadolu bölgesinde van ilinde yer alan bir elektrik santralidir. bunun dışında Koçköprü elektrik santrali bilindiği gibi enerji üretimi sağlamaktadır ve bu santralin üzerinde bulunduğu su kaynağı da bilindiği gibi sulama işlerde kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder