+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yazılıkaya Frig vadisi hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yazılıkaya Frig vadisi hangi ilimizdedir?
  Yazılıkaya Frig vadisi hangi ilimizde ve bu vadinin bulunduğu ilimiz de tam olarak hangi bölgede yer almaktadır yazabilir misiniz. bunun dışında Yazılıkaya Frig vadisi ne gibi özelliklere ve öneme sahiptir kısaca açıklayabilir misiniz. sizlere şimdiden teşekkür ederim. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Yazılıkaya Frig Vadisi
  Frigler M.Ö 1200 yıllarında Anadolu da Hitit egemenliğine son vererek güçlü bir siyasi birlik oluşturmuşlar ve zamanla çok geniş bir bölgeye yayılarak yeni yerleşim birimleri kurmuşlardır. Bu yerleşim yerlerinden biri de Eskişehir İli, Han ve Seyitgazi ilçeleri arasında yer alan ve ormanlarla kaplı olan vadidir. Bu vadi günümüzde Frigya Vadisi olarak biliniyor.Frig vadisi Kütahya-Eskişehir-Afyon Bölgesinde yer almaktadır. Bölgenin önemli bir bölümü Eskişehir'de yer almaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Yazılıkaya Frig vadisi bilindiği gibi türkiye de yer alan bir vadidir. bu Yazılıkaya Frig vadisi tam olarak bir ilde yer almamaktadır ancak bölge olarak iç anadolu bölgesinde yer alan bir vadidir. son olarak Yazılıkaya Frig vadisinde bilindiği gibi tarihi önem taşıyan yerlerde vardır.
+ Yorum Gönder


kelebekler vadisi hangi ilimizdedir,  frig vadisi hangi ilde,  yazılıkaya hangi ilimizdedir