+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Manavgat Elektrik Santrali hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Manavgat Elektrik Santrali hangi ilimizdedir
  Manavgat Elektrik Santrali hangi ilimizde ve bu ilimiz de tam olarak hangi bölgemizde yer alan bir ildir. ayrıca Manavgat Elektrik Santralinin bulunduğu il için ne gibi bir önemi olabilir ve son olarak Manavgat Elektrik Santrali hangi su kaynağı üzerine kurulmuştur. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Manavgat Elektrik Santrali hangi ilimizdedir

  Manavgat Barajı, Antalya'nın Manavgat ilçesinde, Manavgat Çayı üzerinde, elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1986-1987 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

  Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.200.000 m³, su yatağından yüksekliği 29,00 m, normal su kotunda göl hacmi 88,98 hm³, normal su kotunda göl alanı 8,60 km²'dir. 48 MW güç kapasiteli HES (hidroelektrik santralı) yılda 220 GWh elektrik enerjisi üretimi sağlamaktadır
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Manavgat Elektrik Santrali bilindiği gibi akdeniz bölgesinde bulunan santrallerden biridir. bunun dışında bu elektrik santrali bilindiği gibi il olarak antalya ilimiz de bulunmaktadır. ve enerji üretimi için kullanılmaktadır. zaten bu amaçla yapılmıştır.
+ Yorum Gönder