+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizdedir
  Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizde ve bu ilimiz de tam olarak hangi bölgede yer almaktadır. bunun dışında Kapulukaya Elektrik Santrali hangi amaçlar için yapılmıştır ve tam olarak nerenin üzerine kurulmuş olan bir elektrik santralidir. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizdedir

  Kapulukaya Barajı, Kırıkkale'de Kızılırmak üzerinde, içme suyu temini ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1979-1989 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

  Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.560.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 61,00 m, normal su kotunda göl hacmi 282,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 20,70 km²'dir. Baraj yılda 45 m³ içme-kullanma suyu sağlamakta, 54 MW güç kapasitesindeki HES (hidroelektrik santrali) yılda 190 GWh elektrik enerjisi üretmektedir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kapulukaya Elektrik Santrali bilindiği gibi marmara bölgesinde kırklaeli ilinde bulunan bir elektrik santralidir. bunun dışında bilindiği gibi enerji üretmesi amacı ile yapılmış olan bir elektrik santralidir. ayrıca Kapulukaya Elektrik Santrali bilindiği gibi amacına uygun çalışmaktadır.
+ Yorum Gönder