+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizdedir
  Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizde ve bu ilimiz de tam olar hangi bölgeye ait olan bir ildir. bunun dışında Kapulukaya Elektrik Santrali tam olarak hang su kaynağı üzerine yapılmıştır ve son olarak Kapulukaya Elektrik Santralinin özellikleri nelerdir. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Kapulukaya Elektrik Santrali hangi ilimizdedir

  Kapulukaya Barajı, Kırıkkale'de Kızılırmak üzerinde, içme suyu temini ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1979-1989 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

  Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.560.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 61,00 m, normal su kotunda göl hacmi 282,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 20,70 km²'dir. Baraj yılda 45 m³ içme-kullanma suyu sağlamakta, 54 MW güç kapasitesindeki HES (hidroelektrik santrali) yılda 190 GWh elektrik enerjisi üretmektedir
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kapulukaya Elektrik Santrali bilindiği gibi iç anadolu da kırıkale ilinde yer alan bir elektrik santralidir. bunun dışında bilindiği gibi bu elektirk santrali enerji üretimi için yapılmış olan bir santraldir ve bu elektirk santrali bilindiği gibi kızılırmak üzerine kurulmuştur.
+ Yorum Gönder