+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Adıgüzel Elektrik Santrali hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Adıgüzel Elektrik Santrali hangi ilimizdedir
  Adıgüzel Elektrik Santrali hangi ilimizded yer almaktadır. bunun dışında Adıgüzel Elektrik Santralinini hem türkiye için hem de bulunduğu il için ne gibi bir özelliği bulunmaktadır. son olarak Adıgüzel Elektrik Santralinin bulunduğu il hangi bölgede yer almaktadır. 2. Asel
  Bayan Üye

  Adıgüzel Barajı ve Hidroelektrik Santrali

  Adıgüzel Barajı, Denizli'de, Büyük Menderes Nehri üzerinde, sulama, enerji ve taşkın kontrolü amacıyla 1976-1989 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.
  Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 7.125.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 144 m, normal su kotunda göl hacmi 1.076 hm3, normal su kotunda göl alanı 25,90 km2'dir. Baraj 94.825 hektarlık bir alana sulama hizmeti verirken, 62 MW güç ile de yıllık 280 GWh'lik bir elektrik enerjisi üretmektedir.
  Kaynakça [değiştir]
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Adıgüzel Elektrik Santrali türkiyenin ege bölgesinde yer alan illerden biri olan denizli ilinde yer alan bir elektrik santrelidir. bu Adıgüzel Elektrik Santrali ürettiği enerji için önemli bir yere sahiptir. son olarak Adıgüzel Elektrik Santrali denizli ilinin ne büyük santrellerden birid.r.
+ Yorum Gönder