+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Parazitin sebeb olduğu deri hastalıkları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Parazitin sebeb olduğu deri hastalıkları
  bu parazitin sebep olduğu deri hastalıklarını yazar mısınız . bunu dışında bu parazitleri hastalıklarının ne gibi etkileri olduğunu ve bu hastaıkların nasıl geçebileceğini açıklayabilir misiniz. son olarak parazitlerden de bir kaç bilgi verebilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  parazitin sebeb olduğu deri hastalıkları

  Allerjik deri hastalıkları En sık rastlanan deri hastalıklarıdır. Allerjik deri hastalıkları arasında serum hastalığı, Quincke ödemi, kurdeşen, egzema, kontakt dermatit sayılabilir. Allerjik deri hastalıklarının sebebini bulmak oldukça güçtür. Bu amaçla hasta ve çevresi çok iyi araştırılır. Çeşitli deri testleri yapılır. Gerekirse hasta bulunduğu çevreden bir müddet uzaklaştırılır. Allerjiye sebeb olan amil bulunmaya çalışılır. Bu amiller; çiçek tozları, çeşitli besin maddeleri, ev tozları, bazı ilaçlar, bağırsak parazitleri olabilir. Allerjik hastalıklarda irsiyetin, vücut yapısının ve asabi durumun yani psikolojik sebeplerin de rolü büyüktür.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Parazitler bilindiği gibi ne tür olurlar sa olsunlar bunlar bulundukları canlıya zarar veren canlılardır. bunun dışında hayvanlarda bu canlılar bilindiği gibi ikiye ayrılır. bunlar iç ve dış parazitler. iç parazitler tenya dış parazitlere de bir pire gibi canlılar örnek verilebilir.
+ Yorum Gönder