+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Hirfanlı barajı hangi ilimizin sınırları içerisindedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hirfanlı barajı hangi ilimizin sınırları içerisindedir
  Hirfanlı barajı hangi ilimizin sınırları içerisindedir. bunun dışında bu baraj tam olarak ne zaman kurulmuş olan bir barajdır. son olarak Hirfanlı barajı ne amaçla kurulmuştur ve bu baraj bulunduğu yer için ne gibi bir öneme sahiptir. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Hirfanlı barajı hangi ilimizin sınırları içerisindedir

  Hirfanlı Barajı, Kırşehir (il)'inde, Kırşehir ile Şereflikoçhisar arasında, Kızılırmak üzerinde 1953-1959 yılları arasında inşa edilmiş kurulmuş olan, enerji üretimi ve taşkın kontrolü amaçlı bir barajdır. Kaya gövde dolgu tipi olan baraj 2.000.000 m³ gövde hacminde ve akarsu yatağından 78 metre yüksekliktedir. Normal su kotunda göl hacmi 5.980 hm³, normal su kotunda göl alanı 263,00 km²'dir. 128 MW güç kapasitesindeki HES (hidroelektrik santrali) yılda 400 GWh elektrik enerjisi üretimi sağlamaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Hirfanlı barajı bilindiği gibi türkiye de iç anadolu bölesinde yer alan bir barajdır. bunu dışında kırehirde yer alan bu Hirfanlı barajı bilindiği gibi kızı ırmak üzerinde yer almaktadır. son olarak Hirfanlı barajı bilindiği gibi sulama ve taşkınları kontrol etmek gibi görevleri lan bir barajdır.
+ Yorum Gönder