+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Tekalifi milliye emirleri hangi savaşın kazanılmasında etkili olmuş Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tekalifi milliye emirleri hangi savaşın kazanılmasında etkili olmuş
  tekalifi milliye emirleri hangi savaşın kazanılmasında etkili olmuş? 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Tekalifi milliye emirleri hangi savaşın kazanılmasında etkili olmuş

  Tekâlif-i Milliye Emirleri, Kurtuluş Savaşı'nın dönüm noktalarından olan Sakarya Meydan Muharebesi öncesi ordunun ihtiyacını karşılamak ve Sakarya Savaşı'na hazırlanmak için Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'nın kanunla kendisine verilen yasama yetkisini kullanarak yayınladığı "Ulusal Yükümlülük Emirleridir". 7 Ağustos 1921'de yayınlanmış olup toplamı on maddedir.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Tekalifi Milliye emirleri on emirden oluşmaktadır ve bu emirler Mustafa Kemale verilen bir yetki ile onun tarafından yayınlanmıştır. Bu emirlerde orduya her türlü yardımın esirgenmemesi gerektiği belirtiliyor.
+ Yorum Gönder


tekalifi milliye emirleri hangi savaşın kazanılmasında etkili olmuştur,  tekalif-i milliye emirleri hangi savaşın kazanılmasında etkili olmuştur,  tekalif milliye emirleri hangi savaşın kazanılmasında etkili olmuştur,  tekalif i milliye emirlerinin kurtuluş savaşının kazanılmasındaki etkisi,  tekalifi milliye emirlerinin kurtuluş savaşına etkileri