+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Osmanlı padişahlarından 1. Mehmet'in lakabı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Osmanlı padişahlarından 1. Mehmet'in lakabı nedir
  Osmanlı padişahlarından 1. Mehmet'in lakabı nedir. birinci mehmet kaçıncı osmanlı padişahıdır. bunun dışında birinci mehmet hangi padişahtan sonra tahta gelmiş ve son olarak birinci mehmet toplam da kaç yıl padişahlık yapmıştır. 2. Asel
  Bayan Üye

  Osmanlı padişahlarından 1. Mehmet'in lakabı nedir


  Doğum tarihini 1379, 1382, 1386, 1389, 1390, 1391 gösteren kaynaklar da bulunmaktadır; ama tarihçiler doğumu için kesin kaynakla tarih bulunmadığını kabul ederler.Arap ve Bizans tarihlerinde Kirişci veya Kirî olarak lakap verilmiştir. Bunların çeşitli kaynaklarda değişik açıklamaları bulunur. Yay yapma özellikle yayın tutturulduğu ve çekildiği sert ipten kiriş yapma sanatini öğrenmiş olması, gençliğinde güreşcilik yapması, gençliğinde kendinin öldürülmesinden korkup bir kirisçinin yanında çıraklık yapması, gençliğinde yay kirişi ile boğulmak istenmesi şeklinde açıklamalar yapılmıştır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  I. Mehmed bilindiği gibi osmanlının padişahlarından biridir. ve 36 padişah arasın da 5. sırada gelen padişahtır. bunun dışında I. Mehmed bilindiği gibi padişah olan babası I. beyazıddan sonra gelen bir padişahtır. tam olarak 8 yıl padişahlık yapmıştır.
+ Yorum Gönder


birinci mehmetin lakabi