+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Sultan ahmet köprusu kaç yilinda kurulmuştur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sultan ahmet köprusu kaç yilinda kurulmuştur?
  sultan ahmet köprusu kaç yilinda kurulmuştur. bunu dışında bu ünlü ve önemli olan sultan ahmet köprüsü türkiyenin hangi il ve bölgesinde yer almaktadır ve bu köprünün kurulma amacı nedir kısaca açıklaya bilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Fatih Sultan Mehmet köprusu kaç yilinda kurulmuştur

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul'da Kavacık ile Hisarüstü arasında, Asya ile Avrupa’yı Boğaziçi Köprüsü'nden sonra ikinci kez bağlayan asma köprü. Yapımına 4 Ocak 1986’da başlanılan ve ankraj blokları arasındaki uzunluğu 1.510 m, orta açıklığı 1.090 m, genişliği 39.4 m, denizden yüksekliği 64 m.'dir.

  İnşaata 4 Ocak 1986 tarihinde başlanılmış ve halen dünyanın en büyük çelik asma köprüleri içinde 14. sırada yer alan bu büyük proje 3 Temmuz 1988 tarihinde tamamlanmıştır
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sultan ahmet köprusu veya daha doğrusu ile fatih sultan mehmet köprüsü. bu köprü marmara da istanbul ilinde yer alan büyük bit köprüdür. son olarak fatih sultan mehmet köprüsü bilindiği gibi başbakanı Turgut Özal tarafından hizmete açılmıştır.
+ Yorum Gönder