+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Keloğlan mağarası nerededir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Keloğlan mağarası nerededir?
  Keloğlan mağarası nerededir tam olarak hangi bölge de ve hangi ilde yer almaktadır. bunun dışında bu keloğlan mağarasının en gibi bir önemi ve özelliği bulunmaktadır. son olarak bu keloğlan mağarası hakkında kısa olacak şekilde bilgi alabilir miyim. 2. @BDULL@H
  Yeni Üye

  Keloğlan mağarası nerededir  Keloğlan Mağarası ziyaretçi bekliyor

  Denizli'nin Acıpayam İlçesi'ne bağlı Dodurgalar Beldesi yakınlarında bulunan 'Keloğlan Mağarası, il turizmine çeşitlilik kazandıracak mekanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Mallı Dağı'nın eteğinde bulunan mağaranın içi, su damlacıklarının bir sanatçı ustalığıyla 10 milyon yılda yarattığı sarkıt, dikit, sütun ve makarna sarkıtlarıyla dolu.

  Damlataş ormanını andıran 145 metre uzunluğundaki mağaranın nefes darlığı, astım, bronşit gibi hastalıklara iyi geldiğine inanılıyor.

  Acıpayam Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, mağaranın, çevre düzenlemesi ve ışıklandırması yapılarak, açılan yol ile üç yıl önce turizme kazandırıldığını söyledi.

  Özyiğit, Denizli-Antalya Karayolu'nun bölgeden geçmesinin ''Keloğlan Mağarası'' için avantaj olduğunu, yapılacak tanıtımlarla yöreye gelen turistlerin mutlaka mağarayı görmesini sağlamak istediklerini belirtti.

  Bir rivayete göre, ''saçı olmayan ve annesinin yanından kaçarak 2 ay mağarada yaşayan gencin saçlarının çıktığının'' anlatıldığını ifade eden Özyiğit, mağaranın adını da buradan aldığını sözlerine ekledi.
  Dünya
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Keloğlan Mağarası bilindiği gibi ege bölgesinde denizli ilinde bulunan önemli bir yerdir. bu yer bilindiği gibi çok güzel ve ilgi çekici bir yerdir ve sırf bu yüzdende bir çok turisti kendine çekmektedir. son olarak bilindiği gibi Keloğlan Mağarasının büyük ve geniş bir girişi vardır.
+ Yorum Gönder


keloğlan mağarası nerede,  keloğlan nerede yaşamıştır,  keloğlan nerede yaşadı,  keloglan nerede yasadi,  keloglan nerede yasamistir,  keloglan nerde yasamistir